מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » דברים שחשוב לדעת על דירה שכורה
מאמרים >>

לפחות חלק לא מבוטל מהחיים, עבור הרוב המוחלט מבינינו, דירה שכורה זה הבית, ולא אחת הדירה הזו מתחלפת שוב ושוב. במצב זה יש לא מעט רגשות מעורבים. מצד אחד מדובר על דיור זמני ומושכר, מצד שני זה יכול להמשך לפרק זמן של שנים.

אחת הדילמות היא עד כמה אנחנו מתייחסים לנכס כאל שלנו, והעובדה היא שבעוד שהנכס עצמו הוא לא בבעלותנו החוקית, ראשית כל הוא משמש אותנו, שנית, התכולה שלו היא בהחלט שלנו. אז לכל מי שעושה צעדים ראשונים, וגם למי שנמצא כבר זמן מה בשוק הדירות השכורות, אבל רוצה לעשות בדק בית, הנה כמה דברים שכדאי שתדעו בכל אשר נוגע לדירות שכורות.

ביטוח

מי שרוכש דירה רוכש באופן אוטומטי גם ביטוח דירה, אלא שהביטוח האוטומטי הוא ביטוח עבור מבנה, שאכן אינו רלוונטי למי ששוכר דירה. יחד עם זאת, אנשים רבים ששוכרים דירות מתעלמים מהצורך הקיים בכל זאת לבטח את הדירה, מבחינת התכולה שלה. ביטוח דירה שכורה מתייחס לביטוח תכולת הדירה, אחרי הכל, הקירות אמנם לא שלכם, אבל כל הציוד שנמצא בה הוא שלכם וחבל יהיה לאבד אותו לטובת נזקים או גניבה שעלולים להתרחש בכל עת.

הובלה

הובלה היא חלק בלתי נפרד בחייו של שוכר הדירה ומדובר על שירות חשוב ביותר. יחד עם זאת, המגוון האדיר של חברות ההובלות וטווח השירותים השונים שהן מעניקות מותיר את הדייר המעביר את דירתו חשוף לא מעט הרבה פעמים. זאת בדיוק הסיבה שחשוב מאד למצוא חברת הובלות אחת שהמחירים שלה סבירים, הביטוחים שלה קבילים ואתם מרוצים מהשירות. חברה כזו היא חברה ששווה לשמור עליה, הקפידו לא לאבד את מספר הטלפון. כדאי לדעת גם שיש חברות הובלות אשר מתמחות בביצוע הובלות בהיקפים קטנים, מה שבהחלט יחסוך לא מעט כסף.

יד שנייה

שוק היד השנייה הוא שוק תוסס, צבעוני ויש בו המון תועלת. בשנים האחרונות אפשר לראות שבזכות הרשת הרבה יותר אנשים נהנים מהזדמנות לחסוך בעלויות וליהנות ממוצרים כמעט חדשים לחלוטין, או לכל הפחות מוצרים במצב טוב מאד, אשר שמורים היטב. שוק היד השנייה נמצא למענכם, השתמשו בו, גם אם יש לכם מוצרים שאתם לא רוצים, וגם אם יש דברים שאתם זקוקים לו. כך לא רק תחסכו כסף, אלא גם תתרמו לסביבה. חשוב לדעת שמחיר דירה שכורה עשוי להיות שונה באופן משמעותי מדירה שנבנתה בשיטה המסורתית. חברת אינטרקליק מסבירה לנו כיצד.

אל תתייאשו

זכרו, מי שיש לו סבלנות בסופו של דבר מוצא את מה שהוא חיפש אחריו. נכון ששוק הדירות השכורות הוא לא פיקניק, אבל דווקא בגלל הדינאמיות של השוק הזה, והתחלופה הרבה, תמיד יש הפתעות, והרבה פעמים ההפתעות הללו טובות במיוחד, כך שאם אתם שקועים עמוק, קחו אוויר והתאזרו בסבלנות. המציאה שלכם ממש מעבר לפינה.

טיפ לעידוד: בדיוק כמו שהיה לכם הרבה סבלנות לחכות למועד החתונה לאחר הצעת הנישואין שלו ועד רגע החתונה באולמי סטואה כך כדאי שיהיה לכם סבלנות לחכות לדירה שכורה.

 

חזרה