מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » הדגשים לבחירת בית יוקרה במרכז
מאמרים >>

הכול נזיל ומשתנה, מה שהיה נכון לפני עשרות שנים אינו נכון היום וזאת לצד העובדה שיש עדיין אזורים מאוד יוקרתיים שתמיד יישארו כאלה, כמו שכונות צפון תל אביב החדשות והוותיקות כאחד, כמו הרצליה ורמת השרון, ואפילו פרברים שונים שצצים פה ושם באזור פתח תקווה, גבעתיים ורמת גן. כולם מציעים היום אטרקציות יוקרתיות לצד הבטחות לעתיד שרק מי שמבין בתחום זה ומכיר את האזור יודע לנתח ולחזות את ההיתכנות שלהן.

בתי יוקרה ביפו ובכפר שמריהו:

בתי היוקרה המובנים מאליהם נמצאים בשכונות וביישובים שמראש צמחו להיות כאלה, כמו כפר שמריהו והרצליה פיתוח בגלל הגודל והשטח מסביב, או הירוק או העיר העתיקה שבה הם נמצאים. אבל בתי יוקרה ביפו הפכו לכאלה רק עם הזמן, כאשר הארכיטקטורה המעניינת הבטיחה יופי של עיצובים ואדריכלות מודרנית הצליחה להוציא מהם את היופי שלהם שהוזנח במשך שנים. מקום כמו יפו הוא אחד המקומות היחידים שבהם יש עדיין בתים גדולים שאפשר לקבל אותם כמו שהם ורק לשפץ בפנים ומסביב ולטפח את הפוטנציאל שלהם. יחד עם הקרבה לים ולאקזוטיקה של היישוב המעורב שמושכת גם אזרחים זרים רבים לצורך השקעה או מגורים, ברור למה יפו מציעה נכסי יוקרה רבים בשלבים שונים של פיתוח ובנייה. גם אם טרם סיימה להיבנות ולשפץ כל מה שאפשר, מובן שהיא לעולם לא תפסיק להיות אבן שואבת ליזמי נדל"ן, במיוחד כעת כאשר תכניות להתחדשות עירונית יהפכו בניינים ישנים למקור הכנסות רווחי לקבלנים השונים.

בתים על קו הים הראשון:

כמעט ואין יישובים בהם יש בתים על קו הים הראשון שאינם מלונות או בנייני משרדים, אבל ברור מאליו שכל בניין כזה נחשב לנכס יוקרתי, לאורך חוף הים בעיקר, מהצפון ועד הדרום. ואכן, מלבד הארכיטקטורה המתקדמת שמציגה בתים מיוחדים כאלה לכל אורך החופים, כל בית שייבנה על חוף הים ימקסם את פוטנציאל התשואה והערך שלו במוקדם או במאוחר. זה קורה עם דירות להשכרה או לתיירות, וזה קורה עם בתים פרטיים של כל מי שמעוניין לגור בקרבת הים. מגורים עם נוף לים יהיו תמיד אטרקטיביים ומאפיין עיקרי של נכס יוקרה כלשהו. כמו כן, בתים שיש סביבם שטחים ירוקים רבים, למרות שיש לא מעט בתי יוקרה בלב העיר והסביבה האורבנית הצפופה. כנראה שהכול תלוי גם במבנה עצמו, במיקום ובעתיד שצופים לו עם ההתפתחות וההתרחבות העירונית.

חזרה