מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » השכרת משרד בבני ברק
מאמרים >>

הערים ההמבוקשות ביותר להשכרת משרד לעסק הן רמת גן, בני ברק ותל אביב כאשר עד לפני זמן קצר, הביקוש להשכרת משרד בבני ברק היה נמוך משמעותית לעומת שתי הערים השכנות, אך כל זה משתנה בקצב מהיר והעיר בני ברק הופכת להיות יותר ויותר אטרקטיבית.

עלויות השכרת משרד

כל עסק צריך להתייחס לתהליך השכרת המשרד בצורה שקולה,  כפי שבוחנים דירה להשכרה ברחובות , כאשר הדבר החשוב ביותר הוא המיקום, הנגישות ומקומות החניה שכן, צריך לאפשר ללקוחות את הדרך הנוחה ביותר להגיע למשרד, כאשר לא תמיד קל למצוא משרד שעונה על כל הדרישות ובמחיר סביר ויש להתפשר על חלק מהדברים כדי לסגור עסקה.

השינוי שעוברת העיר בני ברק מבחינה עסקית, מאפשר השגת משרד במחיר נוח דבר המעניק לבעל העסק את היכולת להשקיע יותר בשאר הדברים האחרים הכרוכים בתהליך המעבר למשרד או לפתיחתו של עסק חדש, כאשר נכון למצוא מיקום שיאפשר גישה נוחה ולא עמוק בתוך העיר העמוסה פקקים.

ישנם בעלי נכסים עסקיים אשר מציעים הנחה משמעותית לעסק שמשכיר לתקופה ארוכה וזו עשויה להיות דרך לחסוך בעלויות השכרת משרד בבני ברק או בכל מקום אחר, כאשר יש לבחור בהצעה זו רק אם אתם בטוחים לגמרי לגבי המיקום של המשרד ויש לכם את האפשרות הכלכלית לעמוד בתשלום החודשי של דמי השכירות לתקופה ארוכה, אחרת כדאי יהיה להתחייב לתקופה קצרה ולבקש אופציה להארכה במידת הצורך.

מתי כדאי להשכיר משרד ומתי לקנות?

הבעלות על משרד, מעניקה לבית העסק יציבות, שכן אין צורך לעבור מיד תקופה ממקום אחד לאחר על כל המשתמע מכך לבית עסק, כדוגמת שינוי כתובת, הודעה על כך לכל הלקוחות, הספקים והשותפים העסקיים ולכן הרבה פעמים אם מוצאים משרד שניתן לרכישה במחיר סביר ובמיקום טוב, יש לשקול זאת כאופציה טובה לטווח הארוך.

יחד עם זאת, לא כדאי להתחייב לרכישת משרד, אם אין תזרים מזומנים לעסק שמאפשר הוצאה כזאת, שכן לא תמיד העסק מניב את אותה רמת רווחים ואי אפשר להסתמך על כך בנוגע להחזר התשלום החודשי בעבור עלות המשרד ולכן יש לשקול החלטה בדבר רכישה היטב ולא למהר לחתום על עסקה ומאוחר יותר להתמודד עם קשיים לעמוד בתשלומים.

השכרת משרד נותנת לבית העסק גמישות מסוימת שאינה קיימת כאשר רוכשים משרד, כך למשל אם מתברר כי המיקום של המשרד אינו נגיש ללקוחות או שישנו שינוי כלשהו בבניין שמשפיע בצורה שלילית על העסק, הרי ניתן לעזוב את המקום בקלות רבה יותר ולחפש משרד באזור אחר מבלי להרגיש את המחויבות שישנה בבעלות על משרד.

נראה אם כן, כי השכרת משרד בבני ברק זולה יותר משאר הערים באזור המרכז, עם זאת לא כדאי למהר ולרכוש משרד מבלי לבחון את התקציב ואת האפשרות לעמוד בעלויות השונות.

חזרה