מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » השקעות בנדלן וחיסכון לפנסיה ? האם אפשרי
מאמרים >>

במדינת ישראל הכנסה ממוצעת של זוג שעבדו בעבודות נורמטיביות כשכירים כל חייהם יורדת באחוזים גבוהים לאחר שהזוג יוצאים לפנסיה. נתונים מראים שבין שליש ועד כ-חצי, מדובר בנתון מזעזע, איך יתכן שזוג שעבד כל חייו, שילם מיסים, חובות ותשלומים לאחר שנים ארוכות של עבודה יכול להגיע למצב כזה? כאמור לשאלה זאת יש המון תשובות ותיאוריות ואנו לא נעסוק בכך במאמר זה. מחקרים שנערכו בנושא מראים שהוצאות המחייה של זוג פנסיונרים עלה ביחסית לתקופה שהייתה טרם הפנסיה. מאוד מעניין נתון זה לא? כאמור ההסבר לכך הוא שמדובר בעודף זמן פנוי של זוג הפנסיונרים וישיבה מרובה בבית מה שגורם להתחיל לחשוב על פנאי, בילויים וחופשות והנה אנחנו מגיעים להוצאות גדולות בהרבה מההכנסות.


כאמור רובנו לא מכירים נתון זה אך עצם העובדה היא שהכנסה מהפנסיה נמוכה משמעותית בהשוואה להכנסה שהייתה לנו טרם היציאה לפנסיה. הסיבות לכך מגוונות ורבות החל מ: "אקסטרות" שקיבלנו ממקום העבודה כמו השתתפות באחזקת רכב, הוצאות של אוכל, הבראות, ימי חופשה ועוד נתונים סוציאלים שלא קיימים עוד בהכנסה מהפנסיה. נוסיף לזה את העובדה שכל השנים האלו הכסף שלנו "שיחק" בקרן הפנסיה וכמובן קיבלנו תשואה שללית ברוב הזמן.


כדאי להכיר בזה וכבר מעכשיו להתחיל לחשוב על אלטרנטיבות נוספות כהכנסה בעת הגיענו לגיל זקנה.
באם אינכם מעוניינים לחיות ברמת חיים ירודה בגיל הפנסיה, הרי מדובר בשנים היפות והאחרונות שנשארו לנו בחיים לכן כדאי לחשוב על אפיקי הכנסות והשקעות אחרות כפי שציינו לעיל.


רכישת נדל"ן להשקעה – לא מה שהכרתם


הראשון זה לרכוש דירה להשקעה בצורה נכונה שכך תוכלו להנות מפרי עמלכם ומדירה שתניב לכם אלפי שקלים בכל חודש.
למה דווקא דירה להשקעה? כל הסימנים מראים שגם בעת משברים כלכליים עולמים, נכסי נדלן לא ייפגעו ולא יירדו משמעותית בין אם מדובר בנדלן פרטי או נדלן מסחרי, הרי אנשים תמיד יזדקקו לקורת גג.


עוד יתרון גדול ובולט הנו שתמיד ניתן למכור דירות השקעה בעת הצורך ולהשתמש בכסף בעת הצורך.
מעבר לכך בהשקעה נדלן יש את אלמנט המינוף שמקבלים מהבנקים, אלמנט זה אינו קיים בהשקעה בקרן הפנסיה שלכם.
את ההפרש תוכלו לשלם מדמי השכירות שתקבלו מהדיירים הנכנסים על הדירה, כך שבסוף תשלום ההלוואה תוכלו להנות מהכנסה נאה בכל חודש.
 

חזרה