מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » חשוב שתכירו את סביבת מגוריכם
מאמרים >>

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם להחלטה לרכוש דירה חדשה, ופחות או יותר כבר החלטתם היכן לגור, והתחלתם לחפש דירות חדשות המתאימות לכם מבחינת מחיר ואיכות. כעת הגיע הזמן לשנס מותניים ולהכיר את סביבת המגורים לפני שממהרים לחתום על חוזה ולרכוש את דירת החלומות. חשוב לדעת כי נתוני ומאפייני הסביבה הינם קריטיים לקבלת החלטה היכן לרכוש דירה חדשה ולכן חשוב לערוך היכרות מקיפה עם סביבת המגורים בה הנכם מעוניינים לגור לאורך שנים ארוכות. 

נתונים סביבתיים

חשוב להכיר ולבדוק היטב את סביבת המגורים הבאה שלכם ויש לתת דגש על הנושאים הבאים:

  •      מוסדות חינוך איכותיים בקרבת מקום
  • ·   מבני ציבור ומרכזי בריאות הנמצאים בקרבת מקום
  •      פארקים וגנים ציבוריים באזור ורמת התחזוקה שלה
  •      מרכזי קניות קרובים
  •      תחבורה ציבורית
  •      נגישות לכבישים ראשיים
  •      חזות שכונת המגורים
  •     אווירה בשכונה ביום ובלילה
  •     זמינות מקומות חנייה, במיוחד כאשר יש למשפחה 2 רכבים ויותר

 

     איכות השכונה והאפשרויות הנמצאות בסביבה

כאשר מחפשים דירה חדשה חשוב להכיר את סביבת המגורים בה מעוניינים לגור. במידה ואתם מחפשים דירה חדשה ופניתם לחברת נדל"ן שמציעה מכירת דירות בכפר סבא או בכל מקום אחר כדאי לבקש הסברים על הפרויקט ולבקר בסביבה על מנת להתרשם מאיכות הבנייה, איכות השכונה וחזותה. כדי לבדוק האם יש סביבכם את כל השירותים שאתם משתמשים בהם ביומיום כמו חנויות טיפוח, וטרינר חירום זמין אם בבעלותכם חית מחד ועוד. כדאי לנצל את זמן הביקור בדירה לדוגמה או במשרד המכירות כדי להסתובב עם הרכב וברגל ברחבי השכונה ובסביבתה על מנת להכיר את המתקנים הנמצאים בה כמו מרכזי קניות ובילוי, מתקני שעשועים לילדים, פארקים וגינון, נגישות לבנקים, דואר ומוסדות אחרים וכדומה. 

כמו כן, מומלץ לבקר בשכונה מספר פעמים בשעות שונות, ביום ובשעות הערב המאוחרות, כדי להתרשם מהאווירה במקום, מתנועת כלי הרכב ומזמינות החנייה ברחוב. מומלץ לשוחח עם מספר דיירים שגרים בסביבת המגורים כבר כמה שנים ולקבל מהם המלצות וחוות דעת על הסביבה. בנוסף, חשוב לבדוק היכן ממוקמת העירייה ומהו מיקום מוסדות החינוך השונים, ביניהם גני ילדים, בתי ספר לגילאים שונים, מוסדות חינוך ופעילות לשעות אחר הצהריים ועוד. 

חשוב לבדוק מהי איכות מוסדות החינוך באזור וניתן לחפש מידע באינטרנט, לקבל ייעוץ מחברת הבנייה או ממשרדי תיווך, ובמיוחד מומלץ לשוחח עם הורים לילדים שגרים בסביבה מאחר ואלה מכירים היטב את איכות החינוך ואת האפשרויות השונות היכן ולאן כדאי לרשום את הילדים.

לסיכום, חשוב להכיר את סביבת המגורים לפני רכישת דירה חדשה מאחר שמאפייני המקום הינם חלק בלתי נפרד מהמידע אשר נדרש לקבלת החלטה היכן לגור. 

קרא עוד על ליקויי בנייה.

חזרה