מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » כיצד לקצור רווחים מהשקעת נדלן כמו הגדולים
מאמרים >>

מסלולי השקעה קונבנציונליים כבר איבדו ממזמן את האטרקטיביות ממנה נהנו משך זמן רב, הן מבחינת רווחיות והן מבחינת רמת הסיכון הגבוהה. עושה רושם שמסלולי השקעות שונים בנדל"ן אמריקאי לא הושפעו כהוא זה מגורמים שונים ונותרו כמסלול בטוח ורווחי ביותר להשקעה.

באם תשוחחו עם אנשים המבינים בנדל"ן ודואגים להתעדכן במגמות האחרונות המתרחשות בשוק זה, תדעו שהשוק האמריקאי עולה וצומח שוב, בשנים האחרונות, לאחר המפלות של סוף העשור הקודם. ישנם שסוברים כי לא צריך ממון רב מידי בכדי לרכוש נכס מכובד ומניב באזורים שונים בארצות הברית.

על אודות מסלולי השקעה קונבנציונאליים הקיימים כיום

מביני עניין יספרו לכם כי השקעה בנדל"ן ישראלי מהווה השקעה הרפתקנית, שלא לומר מסוכנת – השקעה הטומנת החובה סיכון גבוה מדי, במיוחד עבור אלו שהשקעתם מהווה אחוז ניכר מגלל הונם. לא נתחיל אפילו לדבר על התשואה הנמוכה שעשויה להתקבל מהשקעה כזו. צעד חכם יהיה להתייעץ עם המומחים המנוסים שלנו, ב-BH Investments.

מדוע להיוועץ עמנו?

יש ברשותנו את הניסיון הנדרש והמקצועיות הנצרכת טרם כניסה וטבילה ראשונית בעולם הנדל"ן הדינאמי (יש יאמרו – הפכפך). בעלי משפחות וזוגות צעירים לא מעטים משקיעים חלק ניכר מכספם בקניית דירות משוק הנדל"ן המקומי, בסכומים בלתי אחראיים, ובכך משעבדים שנים רבות מחייהם לטובת השקעה חסרת כל היגיון כלכלי. ללא ספק, כך יאמרו המומחים, מדובר בבועת נדל"ן שעתידה להתפוצץ בקרוב בפרצופם של אלו שאינם משכילים לקרוא את הכתובת שעל הקיר.

גם בהנחה שישנו משקיע שברשותו ההון הנדרש להשקעה בשוק הנדל"ן הישראלי – גם למשקיע כזה נמליץ לחשוב פעמיים ואף שלוש פעמים טרם כניסה לעסקה כזו, שהרי התשואה הממוצעת משכירות יחידת נדל"ן ישראלית אינה עולה על 4%. נראה שהדבר לא שווה את הסיכון – והסיכון על השקעה בנדל"ן ישראלי רק גדל עם הזמן.

העניין תקף גם להשקעה בשוק ההון, שכנראה נמצא גם הוא במעין בועה שעתידה להתפוצץ. הכלכלה העולמית אינה נמצאת במצב טוב במיוחד – מצב שאינו בא לידי ביטוי נאמנה במדדי שוק ההון. הפיצוץ הולך ומתקרב ואין להכחיש זאת כלל.

באם תשקיעו דקות אחדות בעיון בכתבות האחרונות במדורי הכלכלה או בעיתונים הכלכליים השונים, תוכלו להבין שהסיבה האמיתית לשגשוג שוק הנדל"ן ושוק ההון בישראל, היא בשל הריבית האפסית בבנק, נוסף על כך שמסלולי החיסכון אבדו את תפקידם בשוק. אנשים אינם מוצאים אלטרנטיבה אחרת להשקעה.

ובכל זאת – מספר מילים על מקומות בהם שווה להשקיע

השקעה בנדל"ן אמריקאי מהווה אחד ממסלולי ההשקעה ההגיוניים והמשתלמים ביותר בשוק בין ימינו. מדובר בשוק הנמצא בשלב הראשון של תהליך ההתאוששות. עדיין אפשר למצוא יחידות נדל"ן אמריקאיות בעלות תשואה שנתית גבוהה מ-10% בשנה, יחד עם פוטנציאל מרשים לעליית ערך של עשרות אחוזים תוך שנים אחדות.

חזרה