מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » כל היתרונות בהתקנת מעלית בבניין
מאמרים >>

בשנים האחרונות, בזכות שיפורים טכנולוגיים ופיתוח אמצעים חדשים, ניתן מבחינה טכנית להתקין מעלית חדשה בהרבה יותר בתים ישנים. עובדה זו, כך מסתבר, לא נעלמה מעניהם של אנשים רבים, שכבר בחרו בחברה מקצועית להתקנת מעליות ונהנים או ייהנו בקרוב מאיכות חיים משופרת ומיתרונות רבים אחרים.

למתעניינים באפשרות של התקנת מעלית בבניין, ריכזנו להלן שורה של יתרונות חשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת. קודם לכן נציין שחברת מעליות רצינית תוכל להבטיח דגמים איכותיים, שיתאימו כמעט לכל בניין, אפילו כאשר לא קיימת אפשרות להקין חדר מכונות או כאשר אין אפשרות להתקין פיר פנימי מסודר במצב הנוכחי.

יותר נעים לכולם

היתרון הראשון, שהוא ברור למדי במקרה שמתקינים מעלית חדשה ומודרנית נובע מהשפעה ניכרת על איכות חיי היום יום של הדיירים. לא צריך להכביר מילים אודות הקושי של דיירי הקומות העליונות להתמודד עם הצורך לעלות ולרדת עם חבילות או סלי קניות. גם הורים לילדים שצריכים לעלות או לרדת במדרגות עם עגלת ילדים (שלא לדבר על תאומים) לא חווים חוויה קלה ונעימה.

מטבע הדברים, גם דיירים מבוגרים, מי שסובל ממחלה, מי שנפצע ברגלו מי שסובל מבעיה של לחץ דם, מתקשה מאוד להתמודד עם מדרגות מרובות. גם מי שמצוי בכושר גופני טוב לא תמיד נהנה מההכרח לטפס במדרגות או לרדת בהם בכל פעם שצריך ללכת לעבודה, להוריד את הזבל, לקחת את הילד לגן. בסופו של דבר, הוספת מעלית חדשה הופכת את החיים נעימים יותר וכולם.

יותר בטוח לכולם

אם הזכרנו את עניין איכות החיים והקשר שלו להתקנת מעלית חדשה, הרי שיש דבר נוסף, חשוב לא פחות. בבניין עם מעלית החיים גם יותר נוחים אבל גם הרבה יותר בטוחים. לא קשה להיזכר במקרים שבהם ילדים קטנים שהתרוצצו במדרגות החליקו וסבלו מחבלה קשה. גם מקרים שבהם מבוגרים וקשישים מעדו במדרגות ושברו את עצם האגן או הירך לא חסרים.

די ברגע של חוסר תשומת לב, חדר מדרגות שבדיוק נשטף, בשביל להחליק ולגרום לפציעה לא נעימה ואפילו הרבה יותר מכך. למרבה המזל, התקנה של מעלית פותרת את הבעיה אחת ולתמיד. זה גם נעים, זה גם יפה וזה גם – בטוח.

יותר משתלם לכולם

גם מי שלא מתרשם מאיכות חיים משופרת, גם מי שסבור בהקשר של פציעה שלא זה לא יקרה וגם אחרים, צפויים ליהנות מיתרון חשוב נוסף שמתקבל כאשר מתקינים מעלית חדשה. היתרון החשוב הזה נוגע לכיס והוא – עליה משמעותית בערך הנכס.

חסרונה של מעלית בדירה לא רק מקשה על דיירי הקומות הגבוהות למכור את דירתם אלא גם מקטין מאוד את שווין של הדירות ביחס לבניין זהה עם מעלית. לכן, אפילו מי שמתכנן למכור את דירתו ולא ייהנה לאורך זמן מקיום המעלית ירוויח הרבה ממעלית חדשה. עבור דיירים אחרים, מדובר בהשקעה משתלמת מאוד לטווח הבינוני או הארוך.

חזרה