מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » למה ומתי עדיף לקנות שיש לבית
מאמרים >>

בחירת הריצוף לבית מהווה תמיד דילמה, גם עבור מי שכבר עבר תהליך של בניית בית או שיפוץ. בחירה ב שיש היא בחירה עמוסה ביתרונות ולכן בשנים האחרונות סוג הריצוף הזה הוא פופולרי מאד בישראל. במאמר זה ננסה לעמוד על היתרונות של ריצוף שיש ולתת לכם כיוון לתהליך הרכישה והבחירה של הריצוף האהוב הזה.

לפני הכל, מהו בעצם ריצוף שיש?

מרצפות שיש הן למעשה מרצפות אבן שעשויות מאבן גיר או אבנים אחרות. בעבר היה הריצוף הזה אהוב במיוחד על אדריכלים וקבלנים שבנו מבנים גדולים, איזורים ציבוריים או משרדים, בגלל האפשרות להנות ממראה יוקרתי ומהודר. עם השנים חדר ריצוף השיש גם אל הבתים הפרטיים והיום כאמור הוא מהווה סוג ריצוף פופולרי מאד.

מרבית הריצוף שנמכר בישראל בתחום השיש לא עשוי משיש טבעי, אלא שיש מעובד המיוצר כאמור מאבן גיר. אם זאת ישנן כמה חברות מקצועיות ואיכותיות אשר מתמחות דווקא בשיש טבעי לבית.

יתרונות של שיש מול ריצוף מסוגים אחרים

היתרון העיקרי של ריצוף שיש הוא העמידות הגבוהה שלו. ריצוף זה לא צובר חבלות, שריטות ולכלוך ושומר על מראה מוקפד ויוקרתי לאורך זמן. השיש הוא חומר חזק, קל להתקנה בבתים ובמשרדים ובכל נכס אחר ומחזיק מעמד במשך שנים. לכן, ההחלטה לרכוש דווקא ריצוף כזה פירושה השקעה לטווח ארוך.

עוד יתרון של שיש על פני חומרים אחרים הוא בבידוד הטוב שהוא מייצר. רצפת שיש שומרת על חמימות בתקופת החורף ואינה נותנת לקור להיכנס פנימה. בקיץ מדובר ברצפה שמבודדת את הבית היטב מהחום שבחוץ. בארץ חמה כמו ישראל מדובר ביתרון משמעותי והזדמנות עבור כל בעל בית להנות מבידוד מושלם מהחום שבחוץ.

לבסוף, אי אפשר לדבר על יתרונות של שיש מבלי לדבר על אסתטיקה ועיצוב. עיצוב בשיש הוא עיצוב אלגנטי, יוקרתי וייחודי. אפשר למצוא היום רצפות שיש במגוון רחב של דוגמאות וצבעים, כאשר הסקאלה השולטת היא של גוונים בהירים ונייטרליים, המשתלבים בכל סגנון עיצוב. באותה נשימה חשבנו שתיהיו מעוניינים לקרוא במאמר זה אודות ליקויי בניה שעלולים להתגלות.

מתי כדאי לקנות רצפות שיש?

רכישת רצפות שיש אפשרית כמובן לכל פרויקט ובכל ימות השנה. מומלץ לחפש אחר חברה מקצועית המתמחה בתחום של ריצוף בשיש ויכולה להציע מגוון רחב של עיצובים ודוגמאות במחירים אטרקטיביים. במקרים רבים רכישה של כמות גדולה של מרצפות תוביל להטבות והנחות, ולכן כדאי לרכוש את הריצוף רק לאחר שאתם בטוחים בבחירת סוג הריצוף בכל חלקי הבית או המשרד. לפני שמזמינים את השיש כדאי להיעזר בחברת בדק בית אדלר ליקויי בניה אשר יאתרו את ליקוי הסדקים והרטיבות במטבח ובדירה.

 

חזרה