מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » פריחת הנדלן במזכרת בתיה
מאמרים >>

עד לפני כעשור, איש לא היה מאמין שמזכרת בתיה תהפוך ליישוב כל כך מבוקש למגורים. מאז ומתמיד התנהלה העיירה בשקט ובשלווה האופייניים לישובים מסוגה. מזכרת בתיה היא המושבה הראשונה בארץ שהוקמה על ידי הברון רוטשילד, בתחילת המאה ה-19 ושטחיה יועדו בעיקר למגורים וחקלאות. היום, כמעט אף תושב במזכרת בתיה לא מתפרנס מחקלאות. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנות החמישים ומאז הלכה והתפתחה. כיום, היא מונה כ-11,000 תושבים, כאשר האוכלוסיה בה עוסקת בעיקר במקצועות חופשיים. הרכב התושבים הוא מגוון, אך כולל בעיקר משפחות, שמצאו את היישוב כמקום אטרקטיבי לשיפור דיור.המצב הסוציו-אקונומי של התושבים נחשב לטוב, כאשר רובם מרוויחים מעל לממוצע במשק.

 

מזכרת בתיה מציעה מספר יתרונות מרכזיים עבור מחפשי הדירות בשנים האחרונות. מיקומה האטרקטיבי, קרובה לערים מרכזיות כמו רחובות וראשון לציון וגם לא רחוקה מדי מהמרכז, משוך אליה משפחות רבות שמחפשות לשדרג את מגוריהן.

בועת הנדל"ן בישראל, שמסרבת להפסיק לגדול, הובילה אנשים רבים לחפש מגורים במקומות מרוחקים יותר.

אם בעבר, מרבית האנשים חיפשו נכסים מגורים באזור גוש דן רבתי, היום הם כבר מבינים שאין להם סיכוי להגיע לשם ולכן מחפשים דירות באזורים אחרים, כמו באזור השפלה והשרון.

דירות במזכרת בתיה הן אפשרות מצוינת עבור מי שמחפש נכסים במחיר שעדין נחשב לשפוי. יש כיום מגוון פרוייקטים במזכרת בתיה שמציעים דירות שונות ומגוונות לרוכשים הפוטנציאלים. דירות גן, בניינים מדורגים, קוטגי'ים דו משפחתיים נבנים ברחבי המושבה בלי סוף בשנים האחרונות.

 

מה הוא סוד הקסם של הצלחתם של פרוייקטים במזכרת בתיה

 

מעבר למחירים השפויים יחסית, מזכרת בתיה מציעה לתושביה גם יתרונות אחרים, שמהווים את סוד הקסם. חיים שקטין ושלווים, איכות חיים גבוהה,מגוון אטרקציות לילדים החל מליצנים, אמנים ועד לאטרקציות מיוחדות של קריקטורות מוסדות חינוך איכותיים ועוד הם רק חלק ממה שמושבה קטנה כזו יכולה להציע. זאת כמובן בשילוב עם מיקומה הנוח וקרבתה לדרכי גישה מרכזיות כמ כביש 6 וכביש 431. הקרבה לכבישים מרכזיים מאפשרת לאנשים להעתיק את מקום מגוריהם לעיירה מטופחת ואיכותית, מבלי לוותר על מקום עבודתם באזור המרכז, מה שהופך את המושבה ליעד פופולרי במיוחד למגורים.

 

חשוב לציין שפריחת הנדל"ן במזכרת בתיה נובעת בעיקר מהאטרקטיביות שלה עבור משפחות שמחפשות נכס למגורים.התשואה בה אינה נחשבת לגבוהה והיא אינה נחשבת כיעד מומלץ לרכישת נכסים להשקעה.

מי שמחפש נכס במקום מרכזי שאינו במרכז, ימצא מגוון גדול של אפשרויות מגורים במזכרת בתיה, גם בפרוייקטים חדשים וגם בדירות קימות. סביר להניח כי הביקוש הגדול למגורים באזור יגביר בשנים הקרובות עוד יותר את תנופת הבניה במושבה.

 

חזרה