מאמרים

ר.מ עוז יועצי נדל"ן » מאמרים » 5 טיפים למציאת נכסי נדלן מניבים להשקעה
מאמרים >>

המצב הנוכחי בישראל הוא מצוין בנקודת ההתחלה שלו עבור משקיעי נדל''ן, עם מחירים גבוהים שנדמה שרק ימשיכו לעלות בעתיד הנראה לעין. ובכל זאת, יש כאן הבדל משמעותי בין הנכסים השונים, כאשר בחירה נכונה של נכס תביא לכך שהוא יהיה מניב בהחלט – כלומר, יביא לתשואות נאות במיוחד על הנכס. לפניכם חמישה טיפים שיכולים לעשות את ההבדל ולכוון אתכם לעבר הנכסים האידיאליים.

  1. בחירת מיקום מנצח:

שאלת הלוקיישן היא משמעותית תמיד בבחירה של נכס, וגם כאשר מדובר בנדל''ן להשקעה. השאיפה צריכה להיות בחירה במיקום שיתפתח בשנים הבאות, מה שישפיע על מחירי הנדל''ן שבו: פיתוח עירוני, תשתיות תחבורה, הגדלת מספר התושבים וכן הלאה. חשוב לבחור מיקום מבוקש, שיגדיל את הסיכויים שתהיה דרישה עבור הנכס.

  1. בחינת הנכס:

בחירת נכס להשקעה היא רכישת נדל''ן לכל דבר ועניין, ולכן חייבים להתייחס אליה במלוא הרצינות. חשוב לבחון את נסח הטאבו של המבנה, בו יופיע המידע שמאפשר לדעת מי מחזיק בו, האם חלים עליו שיעבודים וכן הלאה. מומלץ לבצע בדק בית של הנכס – גם במקרה של נכסים חדשים – ולראות האם יש ליקויי בנייה אלה או אחרים. כל אלה עלולים להביא בהמשך להוצאות גבוהות על תחזוקת הנכס, וגם לפגוע באטרקטיביות שלו בעיני הרוכשים או השוכרים הפוטנציאליים.

  1. לקיחת משכנתא:

משכנתא היא צורך הכרחי ברכישת נכסים, בלי קשר למטרות הרכישה. ממש כמו במקרה של נדל''ן למגורים, חשוב מאד לעבור היטב על ההצעות של הבנקים השונים (ולא רק של הבנק בו מנוהל החשבון של הרוכש), לבחון את המסלולים השונים ולנהל משא ומתן. משכנתא שאינה אטרקטיבית תגדיל את ההוצאות הדרושות לרכישת הנכס, ולכן תנגוס בצורה משמעותית ברווחים הפוטנציאליים, מה גם שעם משכנתא גבוהה ההתנהלות הכלכלית איננה פשוטה.

  1. פנייה לבעלי מקצוע:

יש אנשים שהעיסוק העיקרי שלהם הוא מציאת נכסים להשקעה ושיווקם עבור אנשים שרוצים להיכנס לשדה המשחק הזה. כתוצאה מכך, מציאת נכסים מניבים להשקעה יכולה להתחיל בפנייה לאותם בעלי מקצוע, בין אם אלה יזמי נדל"ן, סוכני נדל"ן, מתווכים וכיוצא באלה. סביר להניח שהשירות שלהם יהיה כרוך בתשלום, אבל מנגד הסיוע עשוי להביא למציאת נכס מוצלח באמת: מכאן שבמבט כללי הרווח עשוי להיות גבוה יותר.

  1. ביקור באזור:

העידן הנוכחי מציע הרבה מאד כלים המסייעים ללמוד על תחומי הנדל''ן השונים, וגם למצוא נכסים פוטנציאליים במספר לחיצות כפתור. אולם, חשוב מאד לא לתת לפשטות הזו לדבר לבדה, אלא להשקיע מאמצים בביצוע רכישה "כמו בספר". אסור לוותר על מספר ביקורים באזור בו נמצא או עתיד להימצא הנכס, מה שיאפשר להתרשם מכמה דברים שלא תמיד יופיעו במקומות אחרים: דרכי הגישה למקום, מפגעים שעלולים לשבש את הקמת הנכס או להפחית את המחיר שלו וכדומה. מומלץ לשוחח במעמד זה עם דיירים הנמצאים כבר באזור, ולשאול מהי ההתרשמות שלהם ממנו.

חזרה